Jan Gregor: Na práci v Tlapnete ma najviac baví veľké množstvo výziev a projektov, na ktorých pracujeme. Rád veci dotiahnem do konca.

Spomínate si na svoje začiatky v Tlapnete? Aká bola vaša prvá pozícia?

Moja prvá pracovná skúsenosť v spoločnosti Tlapnet bola v roku 2007. V Přelouči sa kúpila sieť Jalinet a ja som ako študent brigádoval pri distribúcii dobropisov a nových zmlúv klientom. Po ukončení štúdia som nastúpil do pobočky v Čáslavi ako administratívny pracovník/telefonista a začal som pracovať vo vtedy ešte malej rodinnej firme. Jedným z mojich prvých veľkých projektov bolo nasadenie softvéru Workus na riadenie ľudí, ktorý sme používali ešte v roku 2020. V tomto smere sme boli na tú dobu veľmi pokrokoví a považujem to za jeden zo základných kameňov nášho rastu.

Čo sa odvtedy zmenilo?

Pre spoločnosť bola vždy dôležitá orientácia na zákazníka a jeho spokojnosť. To sa nezmenilo. Medzi najviditeľnejšie zmeny patrí počet zamestnancov, že z 2 ľudí - otca a syna sa tím rozšíril na súčasných približne 200 zamestnancov. Z pôvodného pôsobiska v okolí miest Ronov nad Doubravou, Třemošnice, Čáslav a Golčov Jeníkov sme rozšírili naše služby do 3 krajín (ČR, SK, Tanzánia).

Ktorý krok vás vo vašej kariére posunul najďalej, bol pre vás zlomový?

Z môjho pohľadu bol pre nás najzlomovejší rok 2011 - 2012, keď sme sa snažili predať náš SW ekosystém iným spoločnostiam a v dôsledku toho aj našim konkurentom, ktorých sme už nevnímali ako konkurenciu. Zrazu sme sa stretli s ďalšími manažérmi podobne veľkých firiem, ktorí mali záujem o náš SW a výsledkom bolo, že sa zrodila myšlienka ISP Alliance, pričom jednou zo zakladajúcich firiem bol Tlapnet. Vďaka ISP Alliance sme začali získavať know-how, ktoré nás posunulo ďalej. Som rád, že tento projekt stále rastie a rozširuje počet svojich členov. Vďaka komunikácii s inými spoločnosťami, ktoré robia v podstate to isté, sme sa mohli navzájom inšpirovať, pomáhať si, dávať si tipy, čo sa dá robiť inak a lepšie.

Čo vás na vašej práci najviac baví a ako relaxujete vo voľnom čase?

Na mojej práci ma najviac baví jej rozmanitosť a veľké množstvo výziev a projektov, ktoré riešime. Rád veci dotiahnem do konca. Vo voľnom čase sa snažím tráviť čas s rodinou, príležitostne športujem (futbal) a od svojich 15 rokov rád chodím aspoň raz týždenne do sauny. Moja manželka a naši dvaja synovia tiež radi chodia do sauny so mnou.

Máte nejaké motto, ktorým sa v živote riadite? Je niekto, ku komu vzhliadate a od koho čerpáte inšpiráciu vo svojom živote?

V osobním i pracovním životě se řídím mottem Jana Wericha: „kdo chce hledá způsob, kdo nechce hledá důvod“. Toto se snažím přenést i na svoje kolegy, protože problémy jsou od toho, aby se řešily a jakákoliv hrozba, nebo problém, může být příležitostí někam se posunout a udělat něco lépe. Inspiraci hledám v knihách a diskuzích s inspirativními lidmi. Velký vliv na mě měl Growjob a jejich školení a kurzy, dále kniha Konec prokrastinace. Metody z této knihy využívám ve své upravené podobě již řadu let a pomáhají mi efektivně fungovat. Před jejím objevením to byl Pavel Mára s jeho metodou GTD - Getting Things Done.

Aké sú vaše dlhodobé plány v Tlapnete?

V súčasnosti sa naša spoločnosť vnútorne transformuje. Veľmi výrazne sme prepracovali organizačnú štruktúru vo firme a rozšírili manažment a stredný manažment. Veľa ľudí je tak na nových pozíciách a máme aj veľa zaujímavých nováčikov. Pre najbližšie mesiace je pre nás dôležitá stabilizácia týchto pozícií a samozrejme, dôležité vymedzenie kompetencií a zodpovedností, ktoré verím, že otvoria nové obzory a spoločnosti v skupine Tlapnet sa budú rozrastať o ďalšie zaujímavé projekty. Z dlhodobého hľadiska pripravujeme aj novú komunikáciu smerom k našim zákazníkom, inovácie produktov, ale o tom neskôr.

Ďakujem za rozhovor.

Honza

Máte záujem o naše služby? Zavoláme Vám!