Jan Školník: Vďaka tomu, že Tlapnet je veľká spoločnosť, môžem sa tu veľa naučiť

Ako dlho pracujete v Tlapnete, ako ste sa sem dostali?

V Tlapnete pracujem už viac ako štyri roky. Túto prácu som objavil pri hľadaní pracovných príležitostí na internete. Našiel som inzerát, ktorý sa mi páčil a práca bola blízko môjho bydliska. Okrem toho moja pracovná pozícia presne zodpovedá odboru, ktorý som študoval na škole.

Čo je náplňou práce technika?

Práca technika je väčšinou manuálna, ale zahŕňa aj veľa práce s počítačom. Práca na vysielači sa začína výberom a nastavením správnej technológie. Potom sa ide do terénu a všetko sa inštaluje. Tým sa to však nekončí a stále je potrebné vykonávať administratívu. S pripojením klientov a servisom je to trochu iné. Všetko sa začína a končí u klienta doma. Po inštalácii alebo oprave internetu sa s klientom spíšu všetky potrebné dokumenty a na mieste sa vybavia všetky náležitosti. Technik odchádza a klient sa nemusí o nič starať.

Čo vás na vašej práci najviac baví? A čo robíte vo voľnom čase?

Na mojej práci ma najviac baví jej rozmanitosť. Práca nie je monotónna, naopak je veľmi rozmanitá. Navyše vďaka tomu, že Tlapnet je veľká spoločnosť, môžem sa tu veľa naučiť. Máme skvelý tím, čo považujem za najväčšie plus.

A čo robím vo voľnom čase? Medzi moje najväčšie záľuby patrí cestovanie a šport. Posledný Silvester som strávil v New Yorku so svojou priateľkou. Tento rok sme navštívili aj niekoľko európskych miest, napríklad Miláno, Amsterdam, Edinburgh a Dublin. Po práci tiež rád relaxujem hraním hier na konzole alebo varením.

Aký je postup riešenia, keď sa uprostred noci zistí problém na vysielači?

Sieť monitorujeme 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Všetko sa začína v našom call centre, kde operátori monitorujú body CORE. Keď zaznamenajú problém, ktorý sa "nevyrieši" do niekoľkých minút, zobudia sieťového špecialistu, ktorý má v tom čase službu. Skontrolujú nefunkčný vysielač a pokúsia sa problém odstrániť na diaľku. Ak je potrebný technik, zavolá ho. Odovzdá mu potrebné informácie a technik ide buď priamo do terénu, alebo do skladu po potrebný materiál.

Ďakujem za rozhovor.

Honza

Máte záujem o naše služby? Zavoláme Vám!